Czy znasz wszystkie korzyści, które przynosi wolontariat pracowniczy?

Napisane przez admin |29 Nov 15 | 0 komentarzy

Czy znasz wszystkie korzyści, które przynosi wolontariat pracowniczy?

Co to jest wolontariat pracowniczy pisaliśmy poprzednim razem. Jesteśmy ciekawi czy macie już świadomość jakie zalety przynosi wolontariat pracowniczy w waszej firmy? :) Oto najważniejsze:

 

  1. Wasza firma realizuje działania społecznie odpowiedzialne, przez co buduje wizerunek firmy wrażliwej społecznie. Budujecie zaufanie wśród lokalnych środowisk, a wasza marka staje się lepiej odbierana, rozpoznawalna i znacząca.
  2. Realizujecie działania CSR, nie ponosząc przy tym praktycznie żadnych kosztów. Wykorzystujecie jedynie potencjał pracowników naszej firmy.
  3. Czas spędzony w większym gronie to świetna okazja do dobrej zabawy oraz integracji pracowników, kiedy dajecie im szansę na poznanie się z całkiem innej strony. Zacieśniają się więzy i relacje międzyludzkie, kiedy pracownicy mają poczucie, że działają w wspólnym celu. Satysfakcja i nowe przeżycia zostaną z nimi na dłużej. Wasi pracownicy nie będą mogli już narzekać na nudę w firmie 😉
  4. Zwiększa się lojalność pracowników względem firmy, gdy mają oni poczucie, że ich praca to nie tylko działanie na rzecz zysku firmy, ale też daje im możliwości do zmiany rzeczywistości wokół nich.
  5. Stajecie się innowacyjni na lokalnym rynku. Jest mnóstwo okazji i pomysłów na wolontariat pracowniczy, a zarazem ciągle niewiele firm, które się tym zajmują. Tak więc nasza konkurencyjność wzrasta. Nie potrzebujecie już kreatywnej reklamy, by ukazać waszą firmę z innej strony. Wolontariat pracowniczy to efektywny PR sam w sobie.

Mamy jeszcze jedną radę. Podpytajcie pracowników lub zróbcie ankietę, w czym dobrze się odnajdują albo co lubią robić w wolnym czasie. Może akurat sami działają w jakimś stowarzyszeniu lub organizacji, tylko nigdy nie mieli okazji powiedzieć o tym głośno? Zróbcie wspólną burzę mózgów i pozwólcie swoim pracownikom na kreatywność. Zachęćcie ich do wymyślenia czegoś nowego, niesztampowego i bądźcie oryginalni! Dopingujcie ich w działaniach, a na koniec zróbcie podsumowanie i doceńcie efekty ich pracy. I koniecznie dajcie nam o nich znać!

 


Dołącz do newslettera, aby być na bieżąco z informacjami dotyczącymi społecznego zaangażowania biznesu.
Powrót do bloga

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zapisz się do naszego newslettera, aby być na bieżąco z informacjami dotyczącymi społecznego zaangażowania biznesu.

Zamknij