Filozofia CSR

Napisane przez admin |12 Aug 15 | 0 komentarzy

Filozofia CSR

Powstało już wiele definicji dla pojęcia CSR (Corporate Social Responsibility) – Społecznej Odpowiedzianości Biznesu. CSR, mimo że ze względu na swój dynamiczny rozwój obejmuje wiele obszarów, niesie ze sobą niesamowicie jasny przekaz. Pozytywnie odpowiada na pytanie, czy etyczne działania w biznesie są możliwe oraz czy wykorzystując indywidualne zasoby i potencjał firm, można zrobić coś dla dobra otaczającego nas środowiska i społeczności, wychodząc poza wewnętrzny ład swojej korporacji.

W perspektywie długofalowej CSR bardzo dobrze wpływa również na biznes. W wielu instytucjach CSR możemy uznawać za innowację pomimo tego, że sama filozofia istnieje na świecie już od dawna – m.in. w przeszłości jako działania filantropijne – a dziś staje się ważnym elementem strategii rozwoju wielu funkcjonujących firm. Odpowiedzialność społeczna cieszy się na świecie rosnącym zainteresowaniem wśród menedżerów, często stając się kluczowa w brandingu, marketingu czy PR-u danej marki.

Wielu przedstawicieli instytucji oraz biznesu twierdzi, że działania społecznie odpowiedzialne pozwalają im na wzmocnienie pozytywnego wizerunku, pomagają budować relacje z partnerami biznesowymi oraz wypracowywać lojalne postawy wśród pracowników. Tym samym udowadniają, że działania te pomogły wzmocnić ich firmę i zapewnić jej większą stabilizację na rynku.

Kierując działania firmy do interesariuszy z jej otoczenia, istnieje duża szansa, że otrzymujący wsparcie mądrze i odpowiedzialnie zagospodaruje otrzymane zasoby, a także przekuje je w zysk dla swojego partnera. Przykładowo, wspierając daną inicjatywę czy organizację społeczną, przedsiębiorstwo staje się postrzegane jako wrażliwe i innowacyjne społecznie, co pomaga mu rozszerzyć swój zasięg i wpływ na otaczające je środowisko, ułatwiając jego wzrost.

W Polsce ciągle jeszcze istnieje potrzeba przybliżania korzyści, które przynosi angażowanie się w działania społecznie odpowiedzialne. Jednak jesteśmy pewni, że firmy w naszym kraju coraz chętniej będą wykorzystywać swój kapitał ekonomiczny, stając się ambasadorami pozytywnych zmian. Z całą pewnością – warto!Dołącz do newslettera, aby być na bieżąco z informacjami dotyczącymi społecznego zaangażowania biznesu.
Powrót do bloga

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zapisz się do naszego newslettera, aby być na bieżąco z informacjami dotyczącymi społecznego zaangażowania biznesu.

Zamknij